Duben 2013

Tady máš ty čubko!

16. dubna 2013 v 7:32 | Aupair USA |  Zbožňuji New York
Vážně jsem Vám chtěla věnovat skvělých pár článků, ve kterém bych si ulevila a kde bych chrlila na svou předchozí host rodinu, zejména mou bývalou HM všechny pikantnosti, nechutnosti a špínu, které se dopustili na mé nebohé evropské duši. Vážně jsem si chtěla dát tu práci a popsat Vám tu každý detail, kterým mě denodenně dostával do takových stavů, kdy jsem jako rozzuřený Bethoven seděla na posteli, vztekem jsem se třásla jako blonďatý ratlík a před sebou zabalené své dva kufry. Věděli jste, že když Vás někdo vytočí do běla, stačí jen pouhá půl hodina, abyste si dokázali sbalit půl roku svého života i přesto, že jste ženská, o to víc, blondýna?

Ale na základě mého vnitřního klidu, který jsem našla díky své současné host rodině, jsem se rozhodla, že tu nebudu smolit 5 článků na téma, jaká jé má ex HM mrcha (i když ona je), ale že Vám to shrnu do jen jednoho a v rámci mé terapie ( Tady máš ty čubko!) jí to vrátím v podobě těchto pár řádků.

Upozorňuji všechny začínající aupairky či uchazečky, pokud nejste masochistky, počkejte si na další, optimističtější článek ;)

Nejdříve bych Vám tu ráda nastínila model rodiny, tolik typický pro Ameriku a který (ano, realita je opravdu krutá) platí v 90% případech pro všechny host famíle, nejen zaregistrované v agenturách. O co, že se to vůbec jedná?

Nazvěme to třeba ,,Rodiče na baterky".

Nejen, že ty Američanky neumí uvařit, vyprat, vysavače se štítí a dotknou se ho jen v případě, že jim stojí v cestě. Ale když na to přijde a ony porodí ( a teď přichází okamžik, kdy se stavájí svatými), ony se potom o ty své ratolesti neumí ani postarat. Abych to uvedla na pravou míru. Nechtějí.

A pak přicházíme na řadu my. Aupairky. Víte, jak na sebe Černoši interně volají ,,Negře" .... my se s holkama důvěrně nazýváme ,,I ty jedna levná pracovní sílo z Východu". A má bývala host rodina byla přesný ukázovkový příklad toho, jak by bez takovéhle ,,Levné síly" nemohla fungovat.

Moje ex HM měla ale perfektní, neprůstřelné krytí. Byla těhotná. A že v tom byla dobrá. Tak třeba nemohla vyndavat myčku a chodit před barák pro noviny, protože by se musela ohnout. Vařit také nemohla, protože jí to vyčerpávalo. Tak si pozvala maminku (70tou babičku, která jim vyvařovala a po narození druhého prcka se jí starala v noci ještě o mimino, aby se mohla prospat). Na nakupování jídla pro celou rodinu jí už výmluvy zřejmě došly, protože mi na stole jen nechávala seznam, klíče od auta a její kreditku. A jak jsem později zjistila, tak také nemohla ani prát, protože k nám jezdila paní, která prala nejen její prádlo, ale i HD trenky. Zajímavé ovšem je, že na dovolenou v 8. měsíci těhotenství a téměř tříhodinový let, těhotná nebyla ani trochu.

A tak se stalo, že malého si brávala na starost v době, kdy měl svůj tříhodinový odpolední spánek a zbytek trávil se mnou. Bylo mi ho vážně líto. Zejména v momentech, kdy byli oba rodiče zalelí doma a celý den o malého neprojevili sebemenší zájem. Jak mi bylo vysvětleno, na čtení časopisů a koukání na televizi potřebují mít klid. Nejvíc to ale rozsekal den, kdy se po nich po ránu zaklaply dveře od ložnice a malej je viděl až po večeři na 10 minut u dveří, kdy nasedali do limuzíny, když odjížděli na operu. Popravdě řečeno, i takovou ledovou královnu jako mě dostalo do kolen to, že prcek hodinu bez přestávky brečel, pořád utíkal ke dveřím a volal ,,Mama"......

Joo to tatínek, to byl kníže Ignor. Ten měl své králoství na gauči a odtamaď vládnul celému fejsbuku až do ranních hodin. Dítě na něj mohlo mluvit, zpívat, ječet, totální ignor. Hysterické brečení už ho vyvádělo z jeho kolejí a to ho vždycky vypakoval z obýváku pod nějakou záminkou. Jednou ho dokonce nechal v pokaděné plíně, dokud jsem si ho nepřešla převzít. Nemusím ovšem zmiňovat, že jakmile se u nás mihla jakkákoliv návštěva, tak z něj rázem byl ,,Otec roku". Mně třeba překvapilo i to, že když přijel z třídenní služební cesty, tak malého nešel ani obejmout či mu dát pusu. Přišel k němu, poplácal ho po zádech a říká mu ,,Nazdar kámo". Dvouleté dítě!! Já nevím jak u Vás, ale i mě ve 20ti letech, maminka div neumačkala na hrudi, když jsem k nim zavítala z Prahy na návštěvu.

Tak se tak stalo, že se jejich bejby stalo mým bejbym a do malého jsem se zamilovala. O to víc bylo těžké se s ním loučit a on byl ten důvd, proč jsem zaťala zuby a pokaždé si ten kufr šla vybalit.

Podle mě HM začala žárlit, protože mě malej poslouchal a jí ne. Mě malej pusinkoval a objímal, jí ne. A tak mi začala dělat naschvály a já pochopila opravdový význam žárlivé ženské. Tak například, jsem se jí jednou zmínila, že jsem závislá na toustovači, jak bez toustů nemůžu být, že je musím mít každý den, jinak mám bad day. Oh, já naivní. No co myslíte, já si druhý den nakráčím do kuchyně a toustovač nikde??? :D :D Asi si odskočil na na rande k sousedům.

Dále mě ráno vytáhla z postele, aby mi sdělila, že jsem jí snědla poslední banán a že je strašně nešťastná. Že mi měla potřebu to sdělit. A že by ocenila, kdybych nebyla tak sobecká. Co na tom, že ta opice sežrala vždycky všechno a ohledy na nikoho nebrala. Proč by taky měla, že, přece jen jsem byla jen ,,blbá aupair". Po 4měsících mi začala zakazovat si sebou do auta brát kafe, abych se nevybourala. Takže jsem jezdila na tajňačku na benzínky a kupovala to tam. Po 4 měsích, kdy jsem regulérně jezdila autem večer do školy, se mě ptá, jestli vím, jak se rozsvěcují světla v autě. Mozek mi nepobíral. A pak, zejména po hurikánu Sandy v řínu (ano, přežila jsem :)), kdy jsme spolu měly hodně velký incident, přitvrdila a rozehrála hru, ve které mohl být jen jeden vítěz. Navíc HD už byl unavený z toho, jak mezi námi pingloval jako míček a tak se dal z diplomatických důvodů (přeci jen si vzal ji) na její stranu. A tak mi začali sjíždět mobil, kontrolovat smsky Dále mi začali schovávat brýle, vždy ve chvíli, kdy jsem si chtěla půjčit auto (bez nich jsem slepá jako patrona) apod. Dovršili to tím, že mi zakázali do doby, než primadona porodí jezdit do City a pohybovat se jen v Tarrytownu, kde jsem znala jen jednu holku! A to na celé dva měsíce!!!! Po incidentu, který jsme spolu měli těsně před hurikánem a kdy jsem u nich byla na koberečku mi doslova řekli, že když mě platí, tak mě vlastní a že budou rozhodovat úplně o všem i o mém osobním volnu. A pokud se mi to nelíbí, tak ať změním rodinu. A od té doby se to sralo. S prominutím. Protože si uvědomovali, že agentuře nemůžou předložit rematch na základě toho, že ji irituju tím, jak mě její syn zbožňuje, tak se mě snažila vyštípat právě tím, že mi schovávala ty brýle apod. Došlo to až tak daleko, že ke mně do pokoje poslala uklízečky, které prohledaly mé osobní skříně a dělaly v nich (údajně) pořádek!!! Hahaha, největší vtip toho všeho ale byl, že já z těch nervů začala pít a hodně a do skříní jsem si schovávala prázné lahve od vín, vodek apod, že to vyhodím do popelnice nepozorovaně na tajnáka. Jenže jsem líná a zapomínám, takže když jsem přišla domů, tak na hlavním botníku v baráku bylo vyskládano cca 10 lahví různých lihovin a jiných alkoholických nápojů.

Ale byla jsem dobrá (nebo spíš blbá) a i tohle mě nechalo naprosto v ledovém klidu. Nebo jsem měla tak vymytý mozek, že už jsem ztrácela přehled o hranici normálnosti a absurdity. Poslední kapkou pro mě ale bylo, když jsem jim vydrhla celou kuchyň a naábí včetně připálených pánví (HD se chtěl chudák jednou pořádně najíst a tak vařil), protože jsem tedy nechtěla, aby to HM drhla, když je ta těhotná. S kuchyní jsem skončila někdy okolo 11té, padnu Vám do postele vyčerpáním z celého pracovního dne a slyším ťukání na dveře. Tak si říkám, dobrý, tak mi třeba chce poděkovat. Vylezu nahoru v županu, aby mi ta kráva řekla, že jsem jí snědla nějakej podělanej čokoládovej krekr, kterého si 14 dní nevšimla????????? Tentokrát jsem byla sbalená za 22 minut a 15 vteřin.

Takže host rodina to nevydžela a 14 před Vánoci a před mou lednovou dovolenou, kterou jsem měla strávit na Jamaice ( a kterou jsem si musela tvrdě vybojovat!!) mě hodila do rematch. Prostě mi jednoho dne sušše oznámili, že volali koo a že se přijede cca za hodinu.

Koo mám celkem v pohodě. Sedla si na gauč mezi mě a host rodiče a začala povídat. A povídat a povídat, až mi všechno splývalo dohromady. Jediné, co jsem pochytila bylo, že pokud si do 14 dnů nenajdu novou rodinu, letím domů....
Přidej na Seznam