Válečná sekera zakopána?

2. září 2012 v 21:23 | Aupair USA |  Zbožňuji New York
Bože, ten čas tu tak letí! Nemůžu uvěřit tomu, že je to 20 dní, co jsem tu nenapsala ani čárku. Kaji se, kaji a slibuji, že se polepším. Tedy, alespoň se o to pokusím :)
Člověk by tu potřeboval nafouknout den minimálně na dvojnásobek. Já, spáč první třídy, který když nenaspal min. 10 hodin v kuse, tak chodil na čele s nálepkou ,,Nemluvit, nesahat, nic po mě nechtít", bych tu nejraději jela nonstop i za cenu mrtvolného zjevu a mozkového výplachu. Omg, ta Amerika vážně mění lidi..:-)

Co se týče situace doma. S HM jsme měly po dni návratu do NY rozhovor, kde jsme si vysvětlily pár věcí, které se nám nelíbí a které bychom rády změnily. Myslím, že jsme obě potřebovaly pročistit vzduch. Nevím, co jí HD řekl, každopádně si myslím, že nebýt jeho, visela bych buď já nebo HM na větvi a pěkně bychom se houpaly do větru. Tomu člověku z nás jednou praskne cévka, haha :))

Každopádně s odstupem času musím uznat, že se HM opravdu snaží. Občas jí to ulítne, ale pokud bych měla být objektivní, zatím to klape. Po našem talku jela do obchodu a když jsem si šla pro monitor, hlídat malého při spaní, našla jsem na stole obálku s mým jménem a dvě čokolády (na čokoládách jsem tu závislá, což se začíná pěkně projevovat. Věstonická Venuše hadr, haha) V přáníčku bylo napsáno ,, Deniso, děkujeme Ti za všechnu pomoc na naší dovolené a za to, že děláš našeho syna tak šťastným". Uznejte sami, takové gesto by dojalo i největšího psího čumáka pod sluncem.
Takže jsem seděla na terase v houpacím křesle a přemýšlela, jak jim oplatit stejnou mincí, protože tohle jsem nemohla jen tak ignorovat. Abyste pochopili, pro mě je opravdu těžké projevovat své emoce navenek, kord ,,cizím" lidem. To byl taky můj první střet s americkou mentalitou tady. V mé rodině, pokud nepoužíváte slova jako skvělý, úžasný, ohromující a neskáčete u toho nadšeně do stropu, tak si myslí, že je něco špatně. Takže jsem se tu ze začátku učila nafukovat, nafukovat a nafukovat, respektivě přehrávat a místo ,, To jídlo je vynikající", sázet poklony typu ,,Nikdy jsem nejedla nic lepšího, To je naprosto úžasný, Jsem v sedmém nebi". Haha, už jen když to píšu, tak mě ta faleš bije do očí, ale Amíci (alespoň ti moji) tyhle přehnané reakce potřebují jako kyslík k dýchání. Takže jsem seděla v té židli a lámala si hlavu, jak jim vyjádřit mé vnitřní rozpoložení tak, aby i bez přehrávání pochopili, jak upřímně si toho cením a zároveň, aby to bylo v souladu s mou osobností.

Po 15 minutách jsem se prostě zvedla, šla za HM do pokoje a beze slova jsem ji objala. Ono asi nebylo potřeba cokoliv říkat. A pak jsme se obě rozbrečely. Haha, hysterky první třídy. Mně se tak ulevilo. To byla snad první chvíle od mého příletu, co jsem si nepřipadala jako napnutá štangle. Od té doby se situace rapidně zlepšila (musím zaklepat, abych to nezakřikla). S HM jsme nalezly témata k povídání, což se i odráží na mé angličtině. Ano přátelé, po dvou měsících tady začínám konečně mluvit! Dokonce jsme spolu i vařily večeři. Pomohla mi vybrat školu a světe div se, vysekla mi tu největší poklonu jakou mi mohla dát a to, že se mě zeptala na můj názor a radu! To jsem vážně čuměla, haha a říkala si, tak Pospíšilová a teď jsi postoupila o level výš.

:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 2. září 2012 v 23:40 | Reagovat

Wow, tak to je paráda. Moc doufám a držím pěsti aby to HM vydrželo i nadále  a ne jen 14 dní:-)

2 Denisa Denisa | Web | 3. září 2012 v 6:08 | Reagovat

Děkuji moc, to je to, v co také usilovně doufám :-)

3 mishi-aupair-usa mishi-aupair-usa | Web | 4. září 2012 v 5:32 | Reagovat

Páni, tak ten odstavec o objímání a brečení mě dostal :) Doufám, že to všechno bude už ok. A věřim, jaká to musela být úleva ;)

4 Danus Danus | Web | 4. září 2012 v 11:44 | Reagovat

Zenska, normalne jste me ted rozbreceli :))  Skvele, ze se vztah s HM vylepsil  ;-) vim jaka je to uleva, mela jsem na zacatku take mensi problemy s HM v UK,obe jsme hodne silny osobnosti a ja stejne jak pises, nejsem moc na to davat verejne najevo sve emoce, takze to trochu skripalo, ale pak jsme si sedli a promluvili, ono to hodne pomuze a hlavne se ten vzduch procisti.Takze preji aby to bylo uz jen a jen lepsi!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přidej na Seznam