Válčíme

21. července 2012 v 8:42 | Aupair USA |  Zbožňuji New York
Tak jo, jestli mě ještě jednou někdo vytáhne z postele v 7 hodin ráno jen pro to, abych nepromeškala nedělní mši, v mém dni volna po těžce odmakaném týdnu, který byl doslova ve znamení krve, potu a zvratek, tak okolo sebe začnu plivat oheň!!

Ten kdo mě zná ví, že miluju výzvy. Ale co si budeme povídat, poslouchat slečnu, která vypadá jako ošklivej Harry Potter (jen jí strčit hůlku do ruky), jak káže o kráse a o tom, kolik bilonů ročně utratí Američani za kosmetiku a to po pouhých 4 hodinách spánku a bez ranní dávky kofeinu ??? To není výzva ale naprostý očistec! Hergot, kde je to jejich ,,Miluj bližního svého"? Naštěstí mi HM řekla, že ty jejich žalmy zpívat nemusím..haha, takže jsem jen dělala, že poslouchám, při modlitbě jsem padla do lehkého mikrospánku a na konci jsem se na každého usmívala jako měsíček na hnůj, šťastná, že můžu konečně vypadnout...jediná výhoda toho všeho byla, že jsme kvůli tomu všemu jeli až do jednoho kostela na Manhattan, kde jsem to měla jen kousíček na nedělní aupair meeting do Central Parku. Ano, mám zas sebou svůj první aupair meeting, kde jsem se konečně viděla s mojí kravičkou ze školení! Jak mě se po ní stýskalo! Huby nám jely, až mě bolely panty a já jsem se musela poplácat po ramenou, jak se má angličtina zlepšila! No, na konverzaci s Amíkem, aniž by si o mě nepomyslel, že jsem postižená to ještě není, ale hlavní je, že dělám pokroky! Asi si musím koupit něco za to, že jsem tak dobrá, haha! Takhle se šetří peníze :D

Z kostela do Central Parku jsem šla pěšky. Rodiče mi sice doporučili metro nebo taxi, že to budu mít rychlejší, ale jak jinak poznáte město, když ho neokusíte na vlastní kůži? :-)

A dobře jsem udělala! Byla to naprostá fantazie! Znáte ty reklamy, kdy slečna požitkářsky kousne do Magnumu, čokoláda pomalu praská a ona si vychutnává jeho chuť? Tak přesně takový pocit mě zalil, když jsem si to bezstarostným krokem štrádovala po ulicích Manhattanu, popíjejíc ledové kafe ze Sturbucksu a obdivující krásu NY. Sama, bez mapy, průvodce a bez toho, aniž by mě někdo zařadil do škatulky ,,Turista". Teď jsem byla součástí tohoto šíleného světa, kterého nemáte šanci pochopit, ani kdybyste se sebevíc snažili. Pořád jsem měla nutkání zvedat hlavu a dívat se nahoru za denním světlem. Tady totiž platí jedno pravidlo. Čím větší koncentrace mrakodrapů, tím více šera v ulicích. Tak můžete rozeznat turisty od New Yorčanů :-). Já už dostala upozornění, ať si na to vejrání vzhůru dávám pozor, neboť je to znamení pro zlodějíčky, že nejsem zdejší a tudíž jsem snadná kořist. A když k tomu přidáte i otevřenou pusu a nevěřícný výraz v očích, tak jste úplně jasní! :D Ano, přesně můj případ, ale na zlodějíčky jsem vytrénovaná, přeci jen pocházím z České republiky, že :D

Na meetingu jsem se seznámila s pár českýma holčinama, které jsem znala už virtuálně z fb skupiny a dvěma holkama z Makedonie. Bylo to moc fajn, ale myslím si, že podruhé si Aupair meeting nechám s klidným svědomím ujít. Ani moje koo s e neobtěžovala dorazit :D Po meetingu jsme razili směr Time Squere, kde jsme v jednom obchodáku strávili snad 4 hodiny! Ne, nejsme normální! Já jsem byla tak vyčerpaná a hladová, že jsem vzala za vděk i tím Mekáčem, který tam smrděl na sto honů. Mimochodem, nemožné se stalo skutečností a já si v obchodáku nic nekoupila! Neuvěřitelné, co? :D I když jsem si to vynahradila v Sephoře, kde jsem si koupila voňavku, abych těm Amíkům voněla pod vousy :)
Se Cindy jsme se nechali vyfotit se Střihorukým Éďou, kterého jsme potkaly na TS a nechaly jsme si nakreslit karikaturu..podobný mi to vůbec nebylo, ale za to, že mi nakreslil velký prsa mu to budiž odpuštěno.

Pak jsem asi hodinu jako smyslů zbavená scháněla nabíječku do telefonu. Blížila se hodina, kdy jsem měla dát vědět rodičům, jakým vlakem pojedu, aby mě mohli vyzvednout na nádraží a mně se vybil telefon. Tak jsem tam pobíhala z jednoho obchodu do druhého, uřícená, unavená a vystresovaná. Nakonec jsem teda jednu sehnala, ale za dvacet dolarů by měla kakat zlaté mince, vydřiduši! Ale což, HM je v tomhle docela přísná a já nechtěla mít problémy hned na začátku, takže jsem chtě nechtě byla o další dvacku lehčí. Kdybych věděla, že pro mě na nádraží nikdo nepřijede, protože HD byl línej a ležel u telky a já si v tom dešti musela po okolí shánět tágo, na nějakou novou nabíjčku bych se zvysoka!

Jinak jak jsem psala, celý týden byl ve znamení potu a zvratek!
Malej byl nemocnej. Měl teplotu a zvracel jak amina. Litovala jsem nás oba dva. Jeho, že zvrací a sebe, že to musím uklízet.

Haha, jinak ho začínám mít na háku. Akorát bych z něj měla šediny a kdo to má pořád barvit.
Ty své hysteráky má teď čím dál častěji a já si říkám zlatá česká výchova, kdy si na dítě můžete z plna hrdla zařvat nebo ho strčit pod studenou vodu (haha, jsem to ale hyena, co :D). Minule si postavil hrad z pěnových kostek a potom, co si ho úmyslně zbořil, začal řvát na celej barák a dupat nožičkama. Potom, co se tato eskapáda opakovala popáté, jsem se neudržela a začala jsem se mu smát do obličeje. Co myslíte, že ten malej Satan udělal? Hryzl mě!!!! Takže mu jako náplast na mou dušičku dělám naschvály, abych mu vrátila ty málem popraskaný bubínky a obtisklý zuby na mé kůži. Speciálně a co nesnáší, když ho krmím a lžičkou mu ucukávám před jeho otevřenou pusou! Haha, to je pocit! :D No jo, má to těžkej život, ale holt mu musí být jasný, kdo tu vládne!

Každopádně HM těch jeho výlevů má zřejmě pokrk taky, neboť vždycky když začal brečet, tak přiběhla a to bylo samé ťuťu ňuňu a teď sotva vystrčí hlavu z pokoje. Ani se jí nedivím. Já bych ji taky nevylejzala.

Každopádně jsem uznala, že je to ta nejlepší antikoncepce, jakou jsem si kdy mohla kdy dopřát. Doporučuji všem mladým lidem, co se rozhodnout se rozmnožit!
Občas si říkám, co mě to jen napadlo za slepičí nápad. Člověk, kterému chcípne i kaktus a jede se starat o dítě! No, chlapec to může brát jako malou vojnu :D bojové podmínky umím vytvářet dokonale. Občas mi je ho i líto, obzvláště, když mu zapomenu vyfoukat jídlo a on to do sebe začne ládovat a pak to chudák s brekem plive okolo sebe, nebo mu omylem nazuji špatně boty a on v tom běhá celej den po zahradě. No, nikdo není dokonalej, že :-) Ale jinak ho miluju! Vážně, kord, když spí, tak je úplně k sežrání! :D Ne, když má světlou chvilku, tak je natolik skvělej, že ho ani u toho jídla moc netrápím :-)

Jinak zítra vyjíždíme s rodinou na třítýdenní dovolenou do Severní Karolíny, kde si budeme hrát na pinpogáče a pinglovat od jednoho příbuzenstva k druhému. Vyloženě se na to těším :D Ale alespon poznám něco jiného a mám slíbené i pláže! Wohooo, přehlídka českých pneumatik :D Co mě ale hodně pobavilo byla věta mé HM. Jestli si můžu na téměř měsíční dovolenou zabalit malé příruční zavazadlo..wtf? To snad nemyslí vážně..:D

P.S. Moc děkuji Mišce Š. za azyl, když jsem potřebovala vypadnout z dosahu dětského křiku a Gabče za to, že mi věnovala den v NY a ukázala mi pro mě zatím nejkrásnější místo : Brooklyn bridge. Díky Vám holky moc!

Mějte se krásně, já si jdu sbalit plavky, kartáček a věci do kostela, protože víc se mi do toho pidi kufru nevejde a příští článek bude z Karolíny! Btw. Jak se Vám líbí můj nový bojfrend :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 21. července 2012 v 14:44 | Reagovat

Jsem tu 3 den a už mi to taky několikrát prolítlo hlavou, co tady sakra dělám??? :-D

2 Denisa Denisa | Web | 22. července 2012 v 4:24 | Reagovat

Tak to si počkej na článek z dovolený. Mám s nimi za sebou první den a jsem zralá na kulku mezi oči..

3 bukmon bukmon | Web | 26. července 2012 v 0:17 | Reagovat

Úplně chápu tvoje pocity, když bys nejraději kuka strčila pod studenou vodu. Tady v Německu je zakázaný děti byť jenom plácnout po zadku a radiče kolem nich skáčou jako kolem největšího pokladu. Já bych ty hysterický rozpiplánky srovnala do latě hezky po česku :D Jinak sem si taky užila zvratky, horečky a podezření na slepák, takže dokonale cháu, jak vyčerpávající to je.

4 Denisa Denisa | Web | 26. července 2012 v 1:39 | Reagovat

Haha, houby poklad, Satan je to! :-) Děkuji za podporu, ona asi každá máma nebo aupair ví, jak je náročné hlídat dítě. Kord, pokud je rozmazlené :-) Jako já bych  hrubou sílu nepoužila, ale pěkně na něj zvýšila hlas, ono to bohatě stačí. On ty hysteráky má stejně většinou, když je HM na obzoru. To je se pak pracuje vyloženě jedna báseň :D Ale abych si pořád jen nestěžovala, NY je nádhernej, věřím, že mi ty vrásky z malého dostatečně vynahradí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přidej na Seznam