New York z mýma očima

3. července 2012 v 6:55 | Denisa USA |  Orientation
V úterý byl plán po školení více než jasný! I když jsme s holkama seděly 9 hodin na jednom místě, bolel nás zadek, podpíraly si víčka párátkama a byly neuvěřitelně vyšťavené, výlet do NY jsme si prostě nemohly nechat ujít!!! Kapacita byla omezená, proto jsme neváhaly a bez keců vysolily 42 doláčů na stůl. Kdybych věděla, že nás naloží do busu a zastaví nám z těch 5tihodin na třech místech, vysmála bych se jim do obličeje a zatočila si prstem u spánků, jestli náhodou neposnídali vtipnou kaši.

Naštěstí jsem jela s Kravičkama, takže mi to ve finále bylo úplně jedno, dolary nedolary, díky nim to nebyly vyhozené peníze!

Úžasnej moment byl, když jsme vjely na úsek, kde byl New York nádherně vidět. Rozprostíral se před námi jako na dlani, zahalený do částečné mlhy, jen mrakodrapy, vyhnané do 100metrových výšek prostupovaly se slunečními paprsky ven. Celý autobus najednou ztichl a každý si vychutnával to magické panorama , sílu a jedinečnost okamžiku. Manhattan, Empire State Building, překrásný Chrysler. Byl o jako sen, ze kterého se neradi probouzíte. Hypnotizujete ho a NY hypnotizuje Vás. Všem se nám hlavou honily stejné myšlenky. Jsme tady. Konečně můžeme obdivovat to, co pro nás bylo tak nedosažitelné a co většina lidí zná z televizních obrazovek. Dokázaly jsme to.

V autobuse byl týpek, který se snažil o něco jako výklad. Stavil nám u každé páté budovy, okolo které jsme projížděly a vždycky k nám k ní něco povyprávěl. Teda, zastavil. Spíš autobus trčel v zácpě nebo čekal na červenou. A za tohle si prosím, naúčtovali 42 dolarů :D Nakonec nám po dvou hodinách popojíždění zastavil na místě, který vypadal jako park.
A tam byla. Slavná Socha Svobody. Nejryzejší, nejcharakterističtější symbol NY a Spojených Států, stojící na stráži v zálivu u ústí řeky Hudson a Atlantiku. Složily jsme s holkama kabelky na zem a opřely se o zábradlí s upřeným pohledem před sebe. Byla tak malinká a zároveň obrovská. Stála tam, jako kdyby dohlížela na všechny, kteří se rozhodli zavítat pod její ochranná křídla. New York je jako babylon, jako velká džungle s miliony lidí a ona střeží každého, kdo do něho vkročí s určitým důvodem, stejně jako my. Někde jsem četla, že do Los Angeles lidé jezdí hledat sami sebe a do New Yorku lidé putují, aby se stali někým úplně jiným...Mno, uvidíme:)


Po tom, co jsme uspokojily naše foťáky jsme naskákaly opět do busu, který nás hodil k Broklynovu mostu, kde jsme měly krátkou přestávku, na jídlu, nákupy apod. Takže jsme se s holkama doplazily na jídlo ukojit žaludek, objevily hodiny Justina Biebra, málem se u toho počůraly smíchy, každá z nás si koupila tričko NY, (bez toho se prostě nedá žít) a mohlo se vyrazit na další zastávku směr Time square!!!!!!!


Time squre je neuvěřitelnej. Kdo to nezažije, nepochopí a neocení jeho jedinečnost. Dorazily jsme tam už za tmy, kdy vše zářilo, až z toho přecházel zrak! Všude na budovách visely bilbordy s reklamami, které hrály všemi barvami. Není problém tu potkat polonahého týpka s červenýma, flitrovýma slipama a ďábleskou maskou, polonahého indiána s peřím až na zem (pro změnu s modrýma flitrama:D), který bubnoval a natřásal svá povadlá prsa do rytmu bubnu nebo postavičku z Toy Story. Na Time square najdete úplně svšechno! :) Nejdříve jsme se byly podívat v Disneyho světě, kde jsem vrátila do dětských let, hlavně, když jsem se mazlila se stejně velkým plyšákem jako jsem já, Mickey Mousem :D Pak jsme skočily do metra ( tady bude mírná cenzura :D) a pak jsme nasedly znova na bus a totálně vyčerpané, ale šťastné se svalily na sedadlo. Obličej a břicho mě bolely od toho, jak jsem se pořád smála, s těma mýma Kravičkama se to ani nedá :))) A já jsem názorný příklad toho, že člověk si může rozumnět i beze slov :D Nebo s jedním a to velice inteligentním ,,What?" :D Ale dneska jsem si s nima volala přes skype a pochválili mě, že se má angličtina rapidně zlepšíla a už dám dohromady i souvislou větu, haha :D A také jsem dostala kázaní..,, Denisa, please, don´t eat a men!"..a to mám za to, že se s nima dělím o své zážitky z bazénu!! ( tady opět další cenzura :D) Každopádně NY je má láska, sice až na druhý pohled, neboť na ten první vypadá jako jedna velká, špinavá krabičárna, ale i přesto ho miluju.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 7. července 2012 v 11:25 | Reagovat

Krasa.Hlavne ten nocni Time square.Tam bych se chtel jednou podivat :-)
"What" je taky moje oblibena reakce.Hlavne kdyz mluvim s nekym s vyraznym mrucivim americkym prizvukem :-D To jsem pak za pekny jelito :-D
Byl jsem ted 1,5 mesice na Floride a 1,5 mesice v LA a je dost mozne,ze lide tam hledaji sebe.Mistni spise rikaji,ze v Hollywoodu jsou nejblaznivejsi lidi na svete,coz muzu docela potvrdit :-D Ale na Floride jsem si taky parkrat tukal na celo jako evropan.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přidej na Seznam