Červen 2012

První článek z Ameriky!! + Orientation

30. června 2012 v 8:51 | Denisa USA |  Orientation
Konečně je to tady!!!

První článek ze Spojených Států!! *zamáčknemeslzu* :))

Je to tu skvělý, boží, úžasný! Všechno předčilo má očekávání a já si to tu užívám plnými doušky! Co doušky, přímo loky!

Let byl nekonečný, sedět na zadku přes 9 hodin není zrovna můj šálek kávy, v dosahu nebyl ani jeden atraktivní objekt, který by se v případě nouze dal okupovat, takže jsem se rozhodla pro druhou nejpříjemnější činnost (po nakupování) a to -) spaní! Na 4/5 letu jsem upadla do kómatu. Jediná chvíle, kdy jsem byla ochotna otevřít oko byla ta, když jsem zavětřila jídlo. V 7: 15 jsem vyrážela směr mému osudu do Země zaslíbené s jediným přestupem v Mnichově. Můžu Vám říct, že se mi u Němčourů dobře orosilo čelíčko a opět jsem o vrásku bohatší, neboť jsme přistávali v 9:20 a v 9:30 už jsem měla nastupovat do dalšího letadla!

Takže jsem zařadila rychlost a až ke gatu sprintovala, co mi mé churavé, prokouřené plíce dovolily..chudinky..
U gatu mě prověřovala jedna Němka, které jsem se musela na všechno ptát minimálně třikrát, neboť by se její akcent dal lehce přirovnat sklerotické babičce, která si své zuby zapomněla na nočním stolku. Po tom, co jsem ji dokázala, že nejsem terorista a že se vážně nechci ocitnout v ráji s harémem pannen okolo sebe, ani u sebe nemám nůž, mě pustila dál :).

Konečně jsem přistála v NY!!! Mě a ještě jednu Estoňačku letící stejným spojem vyzvedli dva týpci z agentury, došli jsme pro další Češku, která letěla z Vídně a odvezli nás do hotelu, kde náš čekalo pětidenní školení.

Mimochodem, má česká kolegyně je kapitola sama o sobě. Takhle dementního člověka jen tak na ulici fakt nepotkáte. Po dvou dnech jsem rezignovala a začala jí úplně ignorovat, nebo bych jí musela dát pěstí. To, že vypadá jako bárbínka vem čert, na první dojem nedávám. I když po tomhle zřejmě přehodnotím svou filosofii :D To, že byla arogantní k ostatním lidem je její věc, to oni se s ní nebudou chtít bavit, ale když jsem jí v obchodě fotila už posedmé u obchodu Victoria´s secret, protože na těch předchozích fotkách nevypadala dostatečně sexy, jsem vážně začala pochybovat o jejím duševním zdraví. Nehledě na to, že já, tak mírumilovný a nekonfliktní člověk jsem se s ní stihla pohádat po necelých 4 hodinách známosti :D. Amerika prostě. Každopádně, modelka si našla jiného obětního beránka, který jí dělal osobního fotografa a já měla pokoj. Další věc, která mě silně iritovala byla ta, že děvče spoléhala na to, že jí česky rozumím jen já a hodnotila holky okolo sebe...,,Ta je tlustá, proč nechodí kanálama, takový lidi bych nepouštěla vůbec mezi lidi" apod..nekecám!!! :D Vůbec jí nedošlo, že Srbové a Rusáci narozdíl od ní používají mozek a mohli by si dát jedna a jedna lehce dohromady. Fakt, tímhle chováním mě odrovnala natolik, že jsem na ni zůstala zírat s otevřenou pusou. Lítat okolo mouchy, o dávku proteinů bych měla minimálně na rok dopředu vystaráno. Bych se vůbec nedivila, kdyby jí někdo na snídani nasypal do misky zrní. Asi napíšu dopis Ježíškovi a poprosím ho, jestli by mi mohl nadělit ten nejkrásnější dárek na světě. Držet ode mě lidskou blbost jak nejdál to bude možné. Ježíšku, prosím!!!!!

Naštěstí jsem se na pokoji zčuchla s holkama z Jižní Afriky. Moje americké kravičky :) Jediné české slovo, které si z češtiny zapamatovaly :D Mimochodem, jestli jsem si před odletem myslela, jak skvělej nejsem english speaker, tak mé iluze zmizely v prachu :D Mé ego se scvrklo do veliksoti hrášku. Jestli jsem holkám rozuměla každé páté slovo, tak to byl výkon! Ještě teď mě bolí mozkové závity !!Ostatní lidi mě ujišťovali, že Jižní Africe nerozumí nikdo a že si to nemám tolik brát, takže jsem si to tolik nebrala a jen kývala hlavou a přiblbe se usmívala:) No, asi mě musely vážně milovat, když mi nedaly košem a vzaly mě mezi sebe, autsájdra :D Po třech dnech se to zlomilo a já už jím rozumněla téměř všechno :)))

Školení bylo neuvěřitelně dlouhé a místy nudné. Probírali jsme úplně všechno, od první pomoci po přebalování, koupání, modelů dětského chování apod. Co mě ale zaujalo byly dětské masáže. Vyfasovaly jsme každá umělé mimino a učily se krok za krokem, jak promasírovat dětské tělo správnými pohyby, abychom mu neublížily, apod. To bylo fajn. Když jsme u těch umělých mimin, co mě pobavilo..po snídani byla jedna Brazilka na koberečku. Frajerka si totiž nacpala umělé mimi do tašky, tašku hodila přes rameno a s čouhající hlavou z tašky si to nakráčela do obchoďáku :D Ou bože, jak ta lidská blbost mi dokáže rapidně zvednout mé blonďaté ego :D

V úterý jsmeš byli na výletě v NY a o tom v příštím článku :)


Můj první a na dlouhou dobu poslední shopping :D Ale vyplatilo se, mám epesní sluneční brýle! 8-)


Ambasáda

29. června 2012 v 3:16 | Denisa USA |  Nové začátky
Den, kdy budu potřebovat vízum se blížil rychlostí prdu, koudel za zadkem mi začala nebezpečně jiskřit, tudíž jsem se chtě nechtě musela odebrat na amabsádu. Jeden papír, kvůli kterému se dělají takové cavyky, lidem se klepou půlky strachem, tiká jim nervózně oko a mají náběhy na žaludeční vředy. Papír, bez kterého se do Států nedostanete, ani kdybyste okolo Obamy tančily namlouvací tance.

Takže jsem, v půl šesté ráno a s žaludkem vypovídající mi službu, nasedla na první spoj Chomutov - Praha a dokodrcala do města, kde se mělo rozhodnout o mém osudu. Řeknu Vám, takhle nervózní jsem nebyla ani v den maturity. Už jen myšlenka na to, že jestli políbím americkou půdu a dám si rande o páté se Sochou Svobody závisí na druhé osobě a ke všemu chlapovi!!! Nic, co bych musela praktikovat pravidelně :D

Okolo osmé jsem dorazila do Prahy, dorazila na Malostranské náměstí, a protože jsem měla hodinovou časovou rezervu (maminko, říkala jsem ti, že se ta radostná chvíle jednou přijde! :D), šla jsem se s pocitem hrdosti odměnit do Sturbucksu. Popíjela jsem si kafíčko, u toho uždibovala jogurtobroskvový muffín, vzpomínala na éru, kdy jsem v Praze nebyla jen obyčejný turista a co mě v příštích letech čeká a nemine. Zamáčkla jsem nostalickou slzu, uklidila kabelku, neboť mi bylo jasný, že se na ambasádě najde sebevrah, kterého má krásná kabelka bude přitahovat jako včeličku med a protože jsem se chtěla vyhnout opovržlivému pohledu typu ,,Bože holka, ty jsi ale prase" ponižujícímu chrochtání, kapitulovala jsem a rozhodla se pro letní úklid kabelky. Jaké štěstí, že nejsem fanynka velkých kabelek!
Na ambasádě mě zkontrolovali, odevzdala jsem všechny elektronický přístroje, stačila tam polít týpka kafem a červená až na palci u nohou vyběhla po schodech nahoru, do králoství pomyslných katů.

Obešla jsem dvě okýnka, uvelebila se v čekárně a vyčkávala, až pan Ambasátor zatouží po mé přítomnosti . Mezitím jsem se pozorovala lidi. Sledovala srdceryvné reakce těch, kteřím vízum neudělili, poslechla si pár pohovorů cizích lidí typu ,, Á jem aaaa student aaa fróm aaaa filozofík ehm jůniverziti" , a když do toho mikrofonu chudák Filosof začal nervózně funět, napadlo mě, jak je celý pohovor ve skutečnosti strašně ponižující.

Vzhledem k tomu, že během těch 45 minut, co jsem čekala, nebylo vízum uděleno 3 lidem přede mnou, kteří také jeli přes agenturu, byla jsem zralá na zhroucení. Kdyby ten muffin s kafem nebyl tak drahej, tak bych jim tam asi vrhla.Takže když na mě přišla řada, šla jsem tam jako smířenej králíček se svým osudem, na kterém si má každou chvíli smlsnout mazaná liška.

Nakonec jsem tam nebyla ani pět minut. Pán si vzal otisky, řekl mi, že mám po Kříži jedno z nejtěžších příjmení na výslovnost, když mi dával razítko, tak už jsem se tlemila jako měsíček na hnůj, (už jsem si to mohla dovolit), úsměv na tváři jako pěkně vypečený loupáček, až to nevydržel a říká mi, že se zdá, že jsem velice natěšená. Jsem se mu na závěr chtěla ukázat, jak inteligentního člověka do Ameriky pouští a říct mu nějakou souvislou větu a místo toho jen ze mě vypadlo ,,Ano, jsem". Nadechla se, že ještě něco dodám a pusu jsem zase zavřela. Ano, velice inteligentní a smyslupné :D Rozsekal to svým oukej na závěr, ale to už mi bylo jedno, hlavně, že mi to dal :)

Takže na závěr, jsem ráda, že tuto frašku mám za sebou a absolvovat ji budu maximálně zase až za rok( z čehož se ten rok budu psychicky připravovat na pohovor!)a za druhé, pokud tento článek čte někdo, kdo má z ambasády stejné bobky, jako jsem měla já, věřte mi, je to naprosto zbytečné. Pokud neobchodujete s ledvinami, nenabízíte dětičkám otrávené bonbónky nebo nemáte zálibu v sestřelování mrakodrapů, jste v suchu a není se vůbec čeho obávat :-). Je to opravdu fraška, kterou každý z nás bohužel musí absolvovat. Ale na druhou stranu, co bychom kvůli Americe neudělali, že? :-)


Vízum - vypňování on-line formuláře - KROK ZA KROKEM

12. června 2012 v 23:55 | Denisa USA |  Nové začátky
Po vyplnění online formuláře jsem si naprosto jistá jedním...

Raději bych s tou svou 60ti kilovou prdelí kulila hvězdy a stojky před Bradem Pittem, než znovu vyplňovat tenhle *panebožecopoměchtěj* formulář :D

Hrozný, hrozný, hrozný !! A těm, co to nepřišlo hrozný kousl zázračnej vízovej pavouk nebo kecaj :D

Tím slovem hrozný vůbec nepřeháním!! Jak jinak byste nazvali 6 hodin klení, rozbíjení věcí a proklínaní!!!? (ano 6 hodin!! Myslím, že jsem trhla rekord :D Tak dlouho mi totiž trvalo, než jsem se dopídila k poslednímu kroku, z čehož jsem hodinu prosila systém na kolenou a tančila usmiřovací tance okolo počítače, ať se to načte dál, neboť se mi to jaksi ve finále rozhodlo stávkovat a nenačítal se mi poslední krok!!!)

Na druhou stranu musím říci, že to ve mně vzbudilo jistou dávku kreativity! Ještě u žádné jiné činnosti jsem nevymyslela tolik nadávek jako u tohoto formuláře! :D Střídavě jsem běhala k mamce do kanceláře s úmyslem oznámit jí, že to vzdávám a nikam neletím, kde jsem nabrala otáčky a zaplula do svého kutlochu s novým odhodláním v žilách!!! Ano, už mi pár lidí taktně oznámilo, jsem lehce labilní :)

Ale naštěstí se po 6hodinovém ,,porodu" podařilo a vízum je na světě ! Chacháá!! :D Velký dík patří Ivušce a Klárce, mým dvou obětním beránkům aneb není nad to, když se člověk zasekne hned u první otázky :D

Tento článek ale nechci věnovat mé blonďaté technické zdatnosti, ale ráda bych pomohla budoucím žadatelům, kteří si nebudou vědět rady s nějakou fází či otázkou ve formuláři.
Funny bylo, že jsem kdybych to vyplňovala jen dle materiálů, které mi poslali ze SA, tak bych maximálně v den odletu mávala letadlu z Ruzyně a šla si hodit provaz na první větev po cestě. Takže jsem si nechala poslat i lejstra z CA a šmajkersky jsem to nakombinovala :)

Takže :
Krok 1.) : Vyberete zemi, ze které o vízum žádáte -) Česká republika (jazyk zůstává English)
Krok 2.) : Zodpovíte security question
Krok 3.) Vyplníte osobní údaje
Krok 4.) V PERSONAL INFORMATION 2 : zde u National identification number, U.S. Social Security number a U.S. Tax. ID number zašktrtnete DOES NOT APLY
Krok 5.) Vyplníte svou adresu a telefon
Krok 6.) PASSPORT INFORMATION : Passport/ Travel document type : REGULAR
: Passport/ Travel document number : číslo Vašeho pasu
: Passport Book number : does not aply
+ datum vydání a konec platnosti pasu
Krok 7.) TRAVEL INFORMATION : Purpose of trip to U.S. - EXCHANGE VISITOR (J)
Specify - EXCHANGE VISITOR (J)
+ vyplníte datum příletu do Ameriky ne do rodinky (viď Danuško :D) a jak dlouho tam zůstanete, tyto informace najdete v papíru CERTIFICATE OF ELIGIBILITY FOR .... který Vám zašle agentura

+ přesnou adresu rodinky, se kterou budete bydlet
+ Person/ Entity Paying for Your Trip - OTHER COMPANY/ORGANIZATION
+ adresu americké agentury (najdete opět v papíře od agentury)
+ RELATIONSHIP TO YOU - OTHER
Krok 8.) Person traveling with you : NO ( na doporučení agentury)
Krok 9.) Odpovíte po pravdě na otázky
Krok 10.) POINT OF CONTACT INFORMATION - vyplníte dle toho, co jaké Jméno Vám agentura pošle
+ relationship to you : OTHER
Krok 11.) Vyplníte informace o své rodině
Krok 12.) Present work/ education / Training information - NOT EMPLOYED BECAUSE OF PROGRAM
(v případě, že nestudujete)
Krok 13.) Odpovíte dle pravdy
Krok 14.) Odpovíte dle pravdy (logicky všude bude NO)
Krok 15.) Uvedete dvě kontaktní osoby
Krok 16.) SERVIS INFORMATION : Vyplňte Vaše ID, které najdete opět v papíře od agentury Certificate of
eligibility ...nad čárovým kódem nebo na Vašem aupair roomu
PROGRAM NUMBER : najdete opět na Certificate of e. pod Exchange visitor program number
(vedle čárového kódu)
+ u otázky Do you intend to study : ANO a pokud nevíte adresu školy, tak do kolonky NAME OF YOUR SCHOOL a
COURSE OF STUDY zadáte : AUPAIR PARTICIPANT - NOT YET KNOWN
+ adresa školy = adresa americké agentury

Krok 17.) Uploadujte fotku.

Snad jsem na nic nezapomněla a doufám, že to někomu ,,ztracenému" pomůže! :)

P. S. Vím, že je to psané jako pro blbečky, ale pokud někde po světě běhá stejná blondýna jako jsem já, tak jí to akorát bodne! :D
Přidej na Seznam