Student agency versus Coolagent

1. března 2012 v 17:45 |  Nové začátky
Coolagent vs Student agency
Řeknu Vám, byl to docela boj vybrat si, s jakou agenturou vycestovat. Chci, aby šlo všechno jako po másle, proto jsem výběr nechtěla podcenit a rozhodovala se mezi osvědčenými značkami jako Student agency a Coolagentem.
Protože teta s nimi kdysi jako aupair vycestovala a pěla na ně samou chválu, Coolagent byla pro mě jasná volba. Domluvila jsem si tedy schůzku, vypila cisternu kafe, abych působila svěžím dojmem, nahonila háro a úsměv a na schůzku dorazila včas ( což je u mě vážně svátek). Jak skvěle jsem přišla naladěna, tak otrávená jsem odcházela.

Zpočátku šlo vše dobře, otevřela mi mladá, velice sympatická slečna. Sedli jsme si spolu do menší konferenční místnosti, kde mi ochotně sdělila veškeré informace o programu a kde se odehrával můj vstupní pohovor. Z čehož jsem byla dost nervózní, anglicky se normálně mluvit nestydím, ale to Vám taky nikdo nevisí na rtech a nezaměřuje se na chyby, které děláte,že. Nakonec mi řekla, že je má angličtina v pohodě a že je vidět, že ji mám spíše naučenou ze školy, takovou učitelskou. Překvapivě :-)

Poté jsme se odebraly k počítačům, kde jsem musela vyplnit psychologický test. "Jsem skvělá,chytrá a nějakej test mě nemůže rozhodit" říkala jsem si . No, po prvních 30 otázkách mi došlo,že zas až tak úžasná nebudu:D To nebyl test, to byl očistec, který trval celé dvě hodiny a srazil mi ego na velikost slunečnicového semínka. Dohromady jsem musela odpovědět na 260 otázek kompletně v angličtině. Jen pro srovnání, jedna slečna, která ten test dělala vedle mě, bydlela tři roky v Irsku a během testu jsme si vyměnovaly vzájemnými pohledy s voláním o pomoc.

Po 2,5 hodinách mučení, když už jsem byla na odchodu, jsem se u dveří (a teď to přijde) na slečnu koordinátorku otočila,nadechla se, že se jí ještě na něco zeptám a ona normálně protočila oči, že zase něco chci!!!! No přijde Vám tohle normální??? Mně tedy ne. Pokud vím, tak ona tam je od toho, aby zodpověděla všechny moje dotazy. No řeknu Vám, profesionalita hadr, že mě to odradilo od veškeré spolupráce s ní. Já vím, že člověk nemusí mít svůj den a že je toho na něho moc, ale já jsem na tyhle věci háklivá. Navíc bych měla pocit, že ji otravuji už jen tím, že na ní mluvím nebo že mám otázky a to by nefungovalo dobře.

Tak jsem vyrazila ke konkurenci ..
A tentokrát jsem přišla pozdě:D
Schůzka ve SA trvala cca 20 minut, kde mi opět slečna sdělovala informace o programu a vysvětlovala co a jak.
Úkol zněl jasně…sehnat si všechny materiály (a že jich bylo!!) pro druhou schůzku, kde se mnou udělá interwiev a psychologický test.
Není těžké uhádanout, pro kterou agenturu jsem se nakonec rozhodla :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marta Marta | Web | 9. září 2012 v 17:10 | Reagovat

Já mám se Student Agency jen dobré zkušenosti.

2 nika nika | 7. dubna 2013 v 18:44 | Reagovat

a si spokojna ? :-)

3 Lucie Lucie | E-mail | 6. října 2013 v 20:02 | Reagovat

Ahoj, a jak jsi byla spokojená. A jestli se mohu zeptat, jaké byly celkové náklady s touto agenturou. Ráda bych po maturitě také odcestovala. Děkuju za odpověď.

4 zanet zanet | E-mail | 22. července 2014 v 10:53 | Reagovat

Ahojky, mela bych tu samou otazku phledne celkovych nakladu jako lucie předemnou, tvuj blog mi moc pomohl kdyztak mi prosim napis na mail, dekuji ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přidej na Seznam